Všetko od prijímačiek na SŠ až po štátnice na VŠ
V kategórii Škola nájdete všetko na to, aby ste úspešne absolvovali štúdium ekonomických stredných a vysokých škôl. Počnúc prijímačkami na strednú školu, ďalej testy, ťaháky, ročníkové práce, maturitné otázky, prijímačky na vysokú školu, odborné články, prednášky, cvičenia, diplomové práce a vypracované štátnicové otázky.
1. Prijímacie skúšky na strednú školu 2021/2022
Testy, testové otázky a podklady na prípravu na prijímacie skúšky na stredné školy v Slovenskej republike v roku 2019/2020 nájdete na stránke Prijímačky na strednú školu 2021/2022. Ukážky konkrétnych testov z predchádzajúcich rokov, učebné materiály a vypracované otázky a správne odpovede z predmetov Slovenský jazyk a literatúra, Anglický jazyk, Nemecký jazyk, Fyzika, Matematika a Náboženstvo. Držíme Vám palce na prijímačkách.
2. Štúdium strednej školy
Pri štúdiu strednej školy vám bude robiť dobrého spoločníka ekonomická encyklopédia EuroEkonóm.sk.
3. Maturity
Blížia sa maturity? Pozrite si vypracované maturitné otázky z predmetov Ekonomika a Slovenský jazyk a literatúra na stránke Maturitné otázky. Vypracované vzorové písomnosti z odborných predmetov nájdete na stránke Vzorové písomnosti k maturitám.
4. Prijímačky na vysokú školu
Na stránke Prijímačky na vysokú školu nájdete testy, testové otázky a podklady na prípravu na prijímacie skúšky na ekonomické vysoké školy, univerzity a ekonomické fakulty v Slovenskej republike a Českej republike. V tejto kategórii nájdete ukážky konkrétnych testov z predchádzajúcich rokov, učebné materiály a vypracované otázky vo forme PDF súborov a obrázkov z predmetov Biológia, České a svetové dejiny, Chémia, Dejiny umenia, Ekonómia a ekonomika, Etika, Filozofia, Fyzika, Fyzioterapia, Informatika, Matematika, Medicína, Mikroekonómia, Politika a politológia, Právo a ústava SR, Psychológia, Slovenské dejiny, Sociológia, Všeobecné študijné predpoklady a Základy spoločenských vied. Držíme Vám palce na prijímačkách.
5. Štúdium vysokej školy
Čo všetko budete potrebovať pri štúdiu vysokej školy ekonomického zamerania? Toto:
6. On-line študijný poradca EuroEkonóm.sk
Na stránke Študijný poradca nájdete všeobecné informácie o systéme a podmienkach štúdia na vysokých školách, ako je školné, štipendium, študentská pôžička, prerušenie štúdia, absolventská prax, formy a metódy štúdia, získanie diplomu a ďalšie.
7. Diplomová práca
Kompletný návod, ako spracovať diplomovú prácu nájdete na stránke Diplomová práca: 18 krokov, ako napísať diplomovú prácu. Sledujte body 1 až 18 – kroky, ktoré je potrebné dodržať pre správne vypracovanie diplomovky. V ukážkovej diplomovej práci sú vyznačené odporúčania v červených bublinách a postup v modrých bublinách na ľavom okraji. Držíme palce pri vypracovaní diplomovky.
8. Štátnice
Vypracované otázky, podklady a dokumenty na štátne záverečné skúšky z ekonomiky, ekonómie, manažmentu a marketingu nájdete v sekcii Štátnice a na stránke Vypracované otázky.
Články v kategórii Škola
Články z kategórie Škola nájdete na stránke Vaše články: Škola.
Články v kategórii Študentské časopisy
Články z kategórie Študentské časopisy nájdete na stránke Vaše články: Študentské časopisy.
Autor: EuroEkonóm.sk
Tento príspevok bol vytvorený 19.10.2009 a aktualizovaný 6.1.2022. Pozrite si ďalšie príspevky autora EuroEkonóm.sk.
No pekne nie vsetky testy dopadnu naj.;-) Co uz budeme skusat Dale,,, 83%-je malo. :-(,
Ľahunke úlohy všetko som mala dobre .Veď to je ešte ľahšie ako škola. Mám strašne rada školu ,hlavne keď sa sobre učím.
Jedna otázka, ktorá sa týka článku by mohla byť: Aké sú hlavné kategórie materiálov dostupných na stiahnutie pre študentov ekonomického smeru na stránke EuroEkonóm.sk?
Na túto otázku možno odpovedať, že hlavné kategórie materiálov zahŕňajú Ekonomiku, Podnikanie, Marketing, Manažment, Financie, Obchod, Burzy a kurzy, a školské materiály ako sú prijímačky, maturitné otázky, štátnice, a diplomové práce.
Ešte viac provokatívna otázka by mohla byť: Je eticky správne, že študentské materiály, vrátane testov a otázok z prijímačiek alebo štátnic, sú voľne dostupné online bez súhlasu vzdelávacích inštitúcií?
Na túto otázku možno povedať, že zdieľanie vzdelávacích materiálov môže podporiť vzdelávaciu rovnosť a prístup k informáciám. Avšak, dôležité je zabezpečiť, aby bol obsah zdieľaný legálne a s rešpektom k autorským právam a súkromiu vzdelávacích inštitúcií.