( Miki,  0)

Aké kvety vysadiť v záhrade alebo na poli proti škodcom?

Každý majiteľ pozemku alebo záhradného pozemku sa snaží získať čo najväčšiu úrodu alebo vytvoriť pekne upravený „kútik“ a využíva na to rôzne spôsoby. Najprv je to starostlivá príprava pôdy na siatie sadeníc. Potom ide o aplikáciu hnojív a zavlažovanie záhonov. Nasleduje kyprenie pôdy a ďalšie procesy. A samozrejme, nemožno sa vyhnúť tak dôležitej úlohe, ako je boj proti škodcom a burine.

Ak chcete zvýšiť kvalitu a atraktívny vzhľad svojho pozemku, je potrebné zaobstarať si vhodné rastliny – „spoločníkov“. S tým vám pomôže špecializovaný internetový obchod, v ktorom si môžete vytvoriť online zahrada podľa svojich predstáv online, nie len v mysli, ale aj v skutočnosti. V katalógu sú uvedené rastliny, ktoré sa líšia mnohými kritériami a výhodami, takže si môžete vybrať najvhodnejšie podľa svojich potrieb.

Ako správne vybrať kvety proti škodcom?

„Užitočné“ kvety v záhrade, na poli alebo na dvore sa často nazývajú „insekticídy“. Majú množstvo vlastností, vďaka ktorým sa im škodcovia vyhýbajú. Zvyčajne obsahujú fytoncídy, alkaloidy, saponíny, éterické oleje a ďalšie chemické zlúčeniny, ktoré ničia mnohých škodcov.

Zároveň nepoškodzujú rastliny, ktoré rastú v ich blízkosti, vrátane exotických druhov, ktoré sú náročné na starostlivosť. Ak chcete chrániť a zároveň skrášliť svoj pozemok, mali by ste venovať pozornosť nasledujúcim kvetom, ktoré túto úlohu zvládnu:

  1. Aksamietnice. Najvýraznejší predstaviteľ „insekticídov“. Vďaka ich výraznej aróme dokážu ochrániť záhradu pred niektorými škodcami. Po zimnom období ich môžete jednoducho preorať spolu so zemou a budú ďalej dobre rásť.
  2. Nechtíky (kalendula). Najmenej náročné kvety na starostlivosť. Sadenice môžete vysádzať priamo na záhon po zasadení ostatných plodín. Vôňa kalenduly odpudzuje škodcov a korene majú baktericídne vlastnosti, ktoré dezinfikujú pôdu.
  3. Kapucínka. Používa sa vďaka svojim vysokým fytoncidným a repelentným vlastnostiam. Táto rastlina účinne odpudzuje škodcov a zároveň podporuje rozmnožovanie kremičitých baktérií, čo pomáha rastlinám prežiť obdobia sucha.
  4. Fazélia. Pestuje sa hlavne ako zelené hnojivo na otvorených plochách. Vyznačuje sa odolnosťou voči chladu a rýchlym rastom. Odpudzuje škodcov, ale zároveň priťahuje včely, čo zabezpečuje, že kvety budú vždy opeľované.

Je dôležité nesadiť každý rok na rovnaké miesto tie isté plodiny, pretože časom to môže viesť k zníženiu úrody, vyčerpaniu pôdy a nahromadeniu patogénnych mikroorganizmov a lariev škodcov. A taktiež je potrebné čas od času pridávať špeciálne hnojivá, ktoré by pomáhali lepšiemu a rýchlejšiemu kvitnutiu a rastu.

Autor: Miki

Tento príspevok bol vytvorený 27.10.2024 a aktualizovaný 28.10.2024. Pozrite si ďalšie príspevky autora Miki.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.