( Marek,  0)

5 najlepších funkcií a vlastností výškovo nastaviteľných stolov

Výškovo nastaviteľné stoly sú budúcnosťou všetkých moderných kancelárií a pracovných priestorov. Ide o praktický kus nábytku, ktorý v sebe spája špičkovú kvalitu, odolnosť, ergonomické vlastnosti a dizajn. Rastúce stoly disponujú viacerými neoceniteľnými benefitmi pre ich používateľov. O aké moderné funkcie a vlastnosti ide?

1. Ergonomický mechanizmus

Vďaka manuálnemu alebo elektrickému mechanizmu si môžete výšku stola prispôsobiť v závislosti od vašich nárokov – môžete pracovať pri rastúcom stole v akejkoľvek polohe, resp. v sede alebo v stoji, podľa toho, ktorá alternatíva je k výkonu danej činnosti vhodnejšia.

2. Prispôsobivosť na pracovisku

Elektrické výškovo nastaviteľné stoly sú praktické aj z pohľadu pracovného priestoru – sú všestranné a môžu byť prispôsobené viacerým typom pracovných činností. Okrem toho umožňujú aj zdieľanie jedného stola viacerými zamestnancami (v rozdielnych časoch) s odlišnou telesnou výškou.

3. Vysoká nosnosť

Materiál podnože výškovo nastaviteľných stolov býva zväčša vyrobený z kvalitného kovu, ktorý zabezpečuje vysokú nosnosť – v niektorých prípadoch až do 120 kg. Túto vlastnosť ocenia hlavne veľké továrne a sklady, ktoré môžu na rastúce stoly umiestňovať aj ťažké predmety. Takéto stoly častokrát disponujú aj stredovou rámovou spojovacou hrazdou, ktorá zvyšuje stabilitu.

4. Vstavaný pamäťový ovládač

Medzi funkcie elektrických výškovo nastaviteľných stolov patrí aj možnosť prednastavenia výšky vďaka pamäťovému ovládaču – nakonfigurujte si pomocou jednoduchého ovládania s LED displejom výšku, ktorá vám vyhovuje a stôl sa automaticky nastaví do tejto polohy.

5. Rastúce stoly s dvoma motormi

Pri elektrických modeloch sú výhodou 2 motory, nachádzajúce sa samostatne v každej nohe rastúceho stola. Oproti výškovo nastaviteľným stolom, ktoré disponujú iba jedným motorom, sú dvojmotorové rýchlejšie, s nižšou hlučnosťou a naopak vyššou nosnosťou.

Autor: Marek

Tento príspevok bol vytvorený 4.7.2022. Pozrite si ďalšie príspevky autora Marek.


Zdroje a literatúra

  • Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.