( Inzercia,  0)

Sú vaše návyky na toalete správne?

Áno, vieme. Naše návyky na toalete sú pomerne intímnou témou, avšak to neznamená, že by sme o nej nemali hovoriť. Vedzte či nie, je mimoriadne dôležité, aby sme ich robili správne. Súvisia predsa s našim zdravým a to je niečo, čo by malo zaujímať nás všetkých. Dôležitý je napríklad aj výber správneho toaletného papiera. Jeho kúpu by sme rozhodne preto nemali nechať na náhodu či akciovú cenu. Ponúkame vám niekoľko dôvodov, prečo by ste mali staviť na kvalitu.

História toaletného papiera

Hoci v arabských krajinách nie je ničím nezvyčajným bidet, kde sa dokážeme po veľkej potrebe opláchnuť čistou vodou, u nás je to práve spomínaný toaletný papier, ktorý nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Vedeli ste, že k toaletnému papieru sa ľudstvo dopracovalo v podstate relatívne len nedávno? Presne tak. Rolka toaletného papiera vôbec nie je vynález, ktorý poznajú naši predkovia dlhé stáročia. Jeho vznik sa viaže do roku 1857 a na svedomí ho má Američan Joseph Gayetty, ktorý svojim objavom spôsobil akúsi revolúciu vo svete hygienických pomôcok.

Aktuálne sa na trhu objavuje nespočetné množstvo výrobcov toaletného papiera. A hoci mnohí z nás neprikladajú jeho výberu veľký význam, vhodná voľba je v tomto prípade viac než dôležitá. Pozor pri výbere by si mali najmä dať ľudia trpiaci na hemoroidy, infekcie konečníka, fistulami a análnymi abcesmi, ale aj ekzémom. Práve k análnemu ekzému sa totiž veľa ľudí dopracuje práve dôsledkom používania príliš parfumovaných toaletných papierov či vlhčených hygienických vreckoviek. Odpustiť by ste si mali aj prípadné farbivá, ktoré dokážu narobiť viac šarapaty ako úžitku. A aký by mal teda byť ten správny toaletný papier?

Ako vybrať správny toaletný papier

Nie, nebojte sa. Výber vhodného toaletného papiera rozhodne nie je žiadna jadrová fyzika. Jednoducho postačí, ak bude hebký a príjemný na dotyk a ideálne bez akejkoľvek vône a farby. Toaletné papiere tej vyššej kvality neraz obsahujú aj vitamín E či harmanček, ktoré sú príjemným bonusom, ktorý však nie je nutnosťou.

Náš tip: Hľadáte kvalitný toaletný papier? Tak potom určite nakupujte na online drogérii myAustria.sk, kde na vás okrem kvalitného toaletného papiera čakajú aj ďalšie hygienické pomôcky, ale aj tablety do wc, osviežovače vzduchu či mnohé čistiace a pracie prostriedky priamo z Rakúska a Nemecka.

Okrem už spomínaného správneho toaletného papiera by ste mali dbať aj na ďalšie návyky, ktoré nie sú telu zrovna prospešné. A to napríklad na to, aby ste na toalete nevysedávali dlhšie ako je potrebné.

Samozrejmosťou je, aby ste do WC nehádzali veľké časti papierov, vlhkých utierok a podobne – vtedy sa môže kanalizácia upchať a treba volať firmu na krtkovanie upchatých odpadov. Upchaté kanalizačné potrubie netreba v žiadnom prípade podceňovať – rôzne usadeniny a upchávky vedia spôsobiť závažný havarijný stav. Sú to napríklad prasknuté potrubia, zúžené prietoky, alebo rôzne poškodenia. Tie závažné stavy Vám vie vyriešiť Havarijná služba voda v Bratislave a okolí.

Psychiater z oddelenia gastroenterológie, hepatológie a výživy z Univerzity of Pittsburgh Gregory Thorkelson tvrdí, že veľkú potrebu by sme rozhodne nemali vykonávať dlhšie ako 10 – 15 minút. Prečo? Dôvod je prostý. Nie je to totiž zdravé, nakoľko sa tak zvyšuje vznik či zhoršenie stavu hemoroidov. Pravidelná stolica rozhodne nemusí byť každý deň a pohybuje sa niekde medzi trikrát denne až trikrát za týždeň. Všímať by ste si však mali prípadnú zmenu vo frekvencii vyprázdňovania sa.

Pozor by ste si mali dať aj na krvácanie. Ide zväčša o prvý znak vzniku hemoroidov a krv na toaletnom papieri by ste rozhodne nemali brať na ľahkú váhu. Na mieste je aj návšteva lekára, najmä v prípade, že ste prekročili prah 50. roku života, kedy výrazne narastá aj vznik nádorových ochorení.


Pridaj komentár

Komentár sa zobrazí až po schválení.